Site Yöneticiliği Sertifika Programı

Site Yöneticiliği Sertifika Programı ! Vektörel grup uzaktan eğitim merkezi olarak Site yöneticiliği eğitimi vermekteyiz. Derslerimiz tamamen uzaktan olacaktır.. Gündelik yaşantınızı aksatmadan istediğiniz zamanda, mekanda eğitimlerinizi tamamlıyorsunuz.42 saat eğitiminiz oluyor. Yaklaşık1 (iki buçuk) aylık bir eğitim dönemiz olacaktır. Eğitim döneminizden sonra Ankara bir sınav yapılacaktır.
Sınavdan 50 puan ve üzeri alan öğrenciler başarılı olacaktır. Başarılı olan kursiyerler MEB onaylı Site Yönetimi Sertifikası almaya hak kazanacaklardır.Site yönetimi sertifikası ile site ve apartman yönetimi adına yapılabilecek bütün işlemlerinizi kolaylıkla yapabileceksiniz.

Site Yöneticiliği sertifika programı; site ve apartman yöneticili kurslarının birleştirildiği ilkokul ve üzeri mezunların birlikte katılabildiği yüksek saatli bir eğitim programıdır. Bu kurs programını başarı ile bitiren kursiyerler, kurumumuzdan alacakları yurt içi ve yurt dışında geçerli olan MEB onaylı site yönetim sertifikası ile iş imkanına kavuşacak ve bina,aparman ve site yönetimi sektöründeki kalite çıtasını yükselteceklerdir.

DİKKAT! Site yöneticiliği kursu ve Site yöneticiliği sertifikası sadece MEB’e bağlı eğitim kurumları tarafından verilebilir.

Site Yöneticiliği Sertifika Programı Amacı;

Günümüzde inşaat sektörünün ilerlemesi, gelişmesi küçük müstakil evlerden apartmanlara, sitelere ve son on yıldır yeni bir yaklaşım olan gayrimenkul projelerine (konut, ofis, AVM’nin bir arada olduğu karma projelere) geçiş olmuştur. Ulaşım vb. nedenlerle gayrimenkul projelerinde alışveriş, güvenlik, sosyal vb. ihtiyaçları karşılayacak hizmetlerin sunulması fark yaratan bir unsurdur. Bu hizmetlerin profesyonel biçimde yönetilmesi hem yapılan yatırımın geri dönüşü hem de gayrimenkulün değerini korumak için bir zorunluluktur.

Ülkemizin her yıl yaklaşık 600.000 yeni konut ihtiyacı olduğu gerçeği ile baktığımızda “bina ve toplu yapı yönetiminin” profesyonelleşmesi kaçınılmazdır. Yetkin insan kaynağı ve hizmet kalitesinin öne çıktığı bu iş kolunda yalnız sosyal tesislerin ve ortak alanların yönetimi değil aynı zamanda binalardaki enerji, su ve atıkların verimli yönetimi de önem kazanmaktadır. Gayrimenkul projelerindeki hizmetlerin vaz geçilmez bir parçası olan güvenlik hizmetleri bina ve site giderlerinde önemli bir paya sahiptir. Gerek güvenlik gerekse diğer hizmetlerin düşük maliyetlerle sunulması, uzun dönemli borçlanma ile ev sahibi olacak kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle hizmet odaklı, çözüm üreten, yetkin, iletişimi güçlü ve bütün bunları en uygun maliyetle yapacak “Bina ve Toplu Yapı Yöneticileri” ihtiyacı oluşmaktadır.

Bu sertifika programı, gayrimenkul projelerindeki ihtiyaçları doğru tespit ederek, uygun maliyetle kaliteli hizmeti sunumunu sağlayacak, gelir – gider dengesini yönetecek ve güçlü iletişim ile yapılan çalışmaları etkili anlatabilecek profesyonel bina ve toplu yapı yöneticileri yetiştirmek üzere hazırlanmıştır.

Kimler Katılmalı :

Site ve Toplu Yapı Yönetimi Çalışanları
Bina Yöneticileri
Emlak şirketleri
Bina ve Site Yönetiminde çalışmak isteyenler
Gayrimenkul Geliştirme Şirketlerinin satış sonrası biriminde çalışanlar ve çalışmak isteyenler

Katılımcı Kazanımları:

Bina ve Site Yönetim know how’ını alacaklar
Toplu yapılarda sürdürülebilirlik yaklaşımı ile yapılabilecek tasarrufları fark edecekler
Bina ve toplu yapı yönetiminde ortaya çıkacak riskleri önceden görerek önlem alabilecekler
İç kontrol sistemini nasıl oluşturacaklarını öğrenecekler
Muhasebe ve finans ilişkisini anlayacaklar
Bina ve toplu yapı yönetimin hukuki ve mali boyutlarını inceleyecekler
Bina ve site yönetimi işinin bütünü görebilecekler ve işe daha hızlı uyum sağlayacaklar
Toplu yapı sakinleri ile etkili iletişimin önemi kavrayacaklar, müşteri şikayetlerini daha etkili yönetebilecekler